20 NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 SIERPNIA 2022

1. Dziś przypada 428. rocznica poświęcenia katedry Oliwskiej.

2. W jutrzejszy poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną w tradycji Świętem Matki Bożej Zielnej, dlatego podczas każdej Mszy św. będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Msze święte wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane.

15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego oraz 102. rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.

3.  Także w dniu jutrzejszym, 15 sierpnia, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach brat Paweł wraz 2. współbraćmi złoży śluby wieczyste. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Brat Paweł pożegna się z naszą parafią w niedzielę, 21 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10.30. Dekretem o. Prowincjała został skierowany do pracy w parafii w Poznaniu-Wildzie.

4.  W środę, 17 sierpnia, przypada 20. rocznica Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach.

5.  Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza diecezjan na uroczystość święceń biskupich ks. Piotra Przyborka, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 do katedry oliwskiej. Pragnieniem biskupa nominata jest, by zamiast kwiatów wesprzeć Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie. Po zakończonej uroczystości wszyscy są zaproszeni na smaczny poczęstunek na placu przed katedrą.

6.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny (płyta CD z Biblią), Niedziela.

7. W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej, do wieczności przeszli: Antoni Kołodziejski, lat 86, zam. al. W. Polskiego,  Krystyna Klipo, lat 81, zam. al. W. Polskiego i Helena Westphal (Wsetfal), lat 90, ul. Zamenhofa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Arkadiusz Kita CR – wikariusz

nasi duszpasterze