XX NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 SIERPNIA A.D. 2019

1. Pragniemy zorganizować parafialne wyjście do kina na film „Tajemnica Ojca Pio”. Projekcja filmu będzie w kinie Helios w galerii Alfa przy ul. Kołobrzeskiej we wtorek o godz. 19.00. Koszt biletu 12 zł. Spotykamy się w kinie kwadrans przed seansem. Zapisy w zakrystii lub kitacr@wp.pl
  2. W następną niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na zaadoptowanie samochodu dla osoby niepełnosprawnej.
  3. Zachęcamy rodziców i młodzież do zainteresowania się katolickimi Szkołami św. Wojciecha w Gdańsku-Morenie. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą okolicznościową pocztówkę z informacjami. www.szkolywojciecha.pl
  4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Źródło.
  5. Pragniemy zaprosić do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej transmitowanej przez Telewizję Polską Polonia, która sprawowana będzie 25 sierpnia br. o godz. 13.00 w kościele salezjańskim pw. św. Jana Bosko w Gdańsku-Oruni z okazji 25-lecia powstania parafii. Liturgii przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Po Eucharystii nastąpi przejście pod pomnik 17-letniej Danuty Siedzikówny „Inki” - sanitariuszki w 5. Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej, która została zamordowana w Gdańsku w 1946 r. - gdzie zostanie odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny.

o. Arkadiusz Kita CR

wikariusz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego