V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 MARCA A.D. 2020

1. Od dzisiaj zmienia się charakter okresu wielkopostnego. Zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Mamy jednocześnie świadomość trudnego czasu pandemii koronawirusa, ale nie chcemy tracić nadziei na rychłe ustanie zarazy. Dlatego idąc za myślą papieża Franciszka zachęcamy wszystkich do wytrwałej i ufnej modlitwy w naszych domach oraz łączenia się z nami poprzez Internet. W obliczu szerzącego się wirusa, przynaglamy, by pozostać w domach. Przypominamy o zmianach wprowadzonych w naszej parafii:

→ Informujemy o trwającej dyspensie księdza Arcybiskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wszystkich diecezjan i przebywających na terenie diecezji. Wówczas należy uczestniczyć duchowo w Eucharystii poprzez środki masowego przekazu. Nasze sanktuarium transmituje przez facebook’a niedzielną Mszę św. o godz. 15.00 i 19.00, w tygodniu Mszę św. o godz. 15.00, codziennie wieczorny różaniec o 20.30, a w piątek o 19.00 Drogę Krzyżową.  LINK DO TRANSMISJI: https://m.facebook.com/bozemilosierdzie/

→ W dzisiejszą niedzielę Msze św. wg porządku niedzielnego, podobnie w tygodniu, lecz w kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób nie wliczając w to służby liturgicznej.

→ W dni powszednie od poniedziałku do soboty, w godz. 16-18 zachęcamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu w górnym kościele. Wówczas jest okazja do sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św.

→ W przedsionku kościoła, przy kropielnicy znajduje się płyn dezynfekujący, z którego prosimy korzystać.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek nie będzie dodatkowych Mszy św. o 17.00 i 19.00.

3. W najbliższy czwartek, 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

4. W sobotę, 4. kwietnia, o. Jan Tymiński wspomina 49. rocznicę święceń kapłańskich. W jego intencji będziemy modlić się na Mszy św. o godz. 7.00.

5. Polecamy prasę katolicką – Niedzielę i Źródło, w którą można się zaopatrzyć
w przedsionku kościoła.

6. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, przeszli do wieczności: Alina Pieńkowska, zam. Al. Wojska Polskiego, lat 91 oraz Piotr Seifert, zam. ul. Wita Stwosza, lat 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR- proboszcz