NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 STYCZNIA A.D. 2020

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd oraz dekorację świąteczną do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele gospodarcze parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania w kościele.
  3. Od jutra, w naszym województwie rozpoczynamy ferie zimowe. Dziś wieczorem grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i duszpasterzami wyjeżdża na zimowisko do Milówki w Beskidach. Życzymy im, jak również wszystkim udającym się na urlopy i wypoczynek bezpiecznych i udanych wyjazdów!
  4. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą w intencji Śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w 1. rocznicę śmierci, która sprawowana będzie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku dnia 14 stycznia, we wtorek, o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
  5. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnoty Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 10.15 w domu parafialnym.
  6. Od soboty rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tym czasie w naszych modlitwach o pragnieniu Pana Jezusa: „Aby wszyscy stanowili jedno.” Program nabożeństw ekumenicznych w Trójmieście został podany w gazetce parafialnej.
  7. Msza św. z racji imienin br. Mariusza zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 10.30 w górnym kościele.
  8. Już dziś informujemy, że 15 lutego, w sobotę, odbędzie się parafialny bal karnawałowy dla dorosłych. Chętni mogą zapisywać się w zakrystii. Więcej informacji w gazetce.
  9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Podlasie i samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela. Informacje i zapisy w zakrystii u br. Mariusza.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Szczególnie polecamy rodzicom numer Gościa Niedzielnego poświęcony tematowi „Jak wychować wierzące dziecko.”
  11. W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, przeszedł do wieczności Marian Zientarski, lat 84, zam. przy ul. Chrzanowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR

kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku