XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 20 PAZDZIERNIKA A.D. 2019 / ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY

1. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Przypominamy, że można wesprzeć misję zmartwychwstańców we Lwowie poprzez ofiarę do skarbony, która znajduje się z tyłu kościoła, za ławkami.

2. Gościmy dziś w naszym sanktuarium s. Irenę Radzymińską z Instytutu Bożego Miłosierdzia założonego przez bł. ks. Michała Sopoćkę. Siostra dzieli się z nami świadectwem o Bożym Miłosierdziu. W przedsionku kościoła można nabyć książkę jej autorstwa „Pierwszy wizerunek”.

3. Także dziś spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych na Mszy św. o godz. 15.00. Po Eucharystii, w kawiarence spotkanie z prawnikiem z sądu metropolitarnego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. Zbliża się uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze św. zbiorowe z czytaniem wypominek zostaną odprawione o godzinie 700,  900, 1500  i 1900. Wypominki na Msze św. i różaniec przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym. Stosowne kartki wyłożone są za ławkami przy wyjściu z kościoła.

5. Przy wyjściu z kościoła, Parafialny Zespół Caritas, zbiera ofiary do puszek na rzecz potrzebujących przy naszym sanktuarium.

6. W następną niedzielę siostra Niepokalanka z Jazłowca na Ukrainie będzie kwestować na rzecz dzieł prowadzonych przez zakon.

7. Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Idziemy.” Obecny nr „Gościa Niedzielnego” poświęcony jest bł. ks. Popiełuszce. W następnym wydaniu dołączona będzie płyta z filmem „Bernadetta” o objawieniach w Lourdes.

9. Zarząd Dzielnicy Strzyża zaprasza Mieszkańców dzielnicy, szczególnie z ulic: Karłowicza, Kisielewskiego, Sychty, Zamenhofa i Żeleńskiego na spotkanie informacyjne dotyczące koncepcji wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania. Spotkanie odbędzie się 22 X, we wtorek o godz. 18.00, w sali IX LO.

10. Pomódlmy się za naszych zmarłych parafian, którzy w minionym tygodniu przeszli do wieczności, a są to: Natalia Pietrzak, lat 30, z Alei Wojska Polskiego, Marianna Sosińska, lat 91, z ul. Szymanowskiego, Łucja Świchocka-Łysakowska, lat 94, z ul. Karłowicza i Halina Sawicka, lat 82, z ul. Sychty. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Józef Domoradzki CR -  proboszcz

nasi duszpasterze