I NIEDZIELA ADWENTU 29 XI 2020

1. Dziś w Kościele  rozpoczynamy Adwent. W tym czasie zapraszamy na nabożeństwa:

→ JUTRZNIA ADWENTOWA – codziennie w dni powszednie  o godz. 6.30.

→ RORATY – codziennie w dni powszednie o godz. 7.00;  dla dzieci ­- od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele. Zachęcamy dzieci, aby przychodziły na roraty z lampionami.

→ GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w niedzielę
o godz. 7.00.

→ W okresie adwentu, w dni powszednie, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W dniu dzisiejszym swoje imieniny świętuje o. Zdzisław Korcz. Dostojny solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji o 10.30. O. Zdzisławowi życzymy mocnego zdrowia i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana!

2. Przypominamy, że biskup Jacek Jezierski udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., dlatego zachęcamy do łączności duchowej z naszym sanktuarium poprzez parafialnego facebook’a. Transmitujemy niedzielne Msze św. o 10.30, 15.00 i 19.00.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

→ w I czwartek miesiąca Msza św. połączona z nabożeństwem o powołania o godz. 18.00

→ W I piątek dodatkowa Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00. Natomiast dzieci zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 17.00.

→ W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00, a po niej nabożeństwo i różaniec.

4. W następną niedzielę Msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00.

5. Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o pobranie Tutek charytatywnych i wypełnienie ich artykułami spożywczymi. Tutki można otrzymać w zakrystii, a o ich zwrot prosimy do 20 grudnia. Artykuły spożywcze w mniejszej ilości,  można złożyć w koszu pod figurą Św. Antoniego. Zbiórka przeznaczona jest dla potrzebujących rodzin z naszej Parafii.

6. W kruchcie kościoła, można nabyć Świece Wigilijne z Caritas, a w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne.

7. Ofiary na dekoracje świąteczne można składać do puszek za ławkami.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej  w przedsionku kościoła.

9. Ogłoszenia Rady Dzielnicy Strzyża:

I. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa nie uda się zorganizować w tradycyjnej formie spotkania ze Świętym Mikołajem. Jednak zapewniamy, że nie zapomniał on o dzieciach ze Strzyży i w tym trudnym czasie chce je obdarować świątecznymi paczkami. Do dnia 6 grudnia 2020r. włącznie, czekamy na zgłoszenia dotyczące dzieci w wieku 3-12 lat mieszkających na Strzyży, wyłącznie na adres mailowy paczki@strzyza.pl

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia i adres oraz zgodę na przetwarzanie tych danych do celów przygotowania i wydania paczek świątecznych.

Odbiór paczek przewidywany jest około 15-20 grudnia, o czym poinformujemy zainteresowanych mailowo

II. Zarząd Dzielnicy Strzyża przypomina, że głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego trwa tylko do 30 listopada wyłącznie w wersji elektronicznej na stronie www.gdansk.pl

10. W minionym tygodniu do wieczności przeszli nasi parafianie: Zofia Sadowska, lat 85, zam. ul. Chrzanowskiego oraz Andrzej Karbowski, lat 80, zam. Al. Wojska P. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR - proboszcz