14 Kwietnia 2024; III Niedziela Wielkanocna, Tydzień Biblijny

ARCHIDIECEZJALNE SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

III Niedziela Wielkanocna

14.04.2024 r.

1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za przybycie na Uroczystość Święta Miłosierdzia Bożego, za aktywny udział w procesji a także Zespołowi Caritas i wszystkim którzy się włączyli w przygotowanie poczęstunku i prace z tym związane.

2. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by w tym czasie częściej czytać i rozważać Słowo Boże w naszych domach. Przypominamy, że za półgodzinne pobożne czytanie Pisma Świętego i spełnienie zwyczajnych warunków, można uzyskać odpust zupełny.

3. Dziś 14 kwietnia, obchodzimy Święto Chrztu Polski. Od 2019 roku jest to także święto narodowe. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi.

4. Dzisiaj w naszym kościele jest możliwość wsparcia pomorskich Hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Ofiary na ten cel będzie można składać do puszek znajdujących przy wyjściu z kościoła. Za wszelką hojność bardzo dziękujemy.

5. W okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła w soboty o godz. 19.00.

6. Zapraszamy rodziców kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania na spotkanie w niedzielę 21 kwietnia po Mszy Św. o godz. 19:00. Spotkanie odbędzie się w kościele.

7. W środę 17 kwietnia zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed festynem na godz. 20 do domu parafialnego na łącznik.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

9. W ostatnim czasie do wieczności przeszli nasi parafianie: Danuta Górska, w wieku 74 lat, zam. ul. Chrzanowskiego, Jan Krupowies, w wieku 93 lat, zam. ul. Glinki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Józef Domoradzki CR – proboszcz