Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - LAETARE, 19 MARCA A.D. 2023

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, LAETARE

 19 MARCA A.D. 2023

► Dzisiejsza niedziela Laetare, wyznacza połowę Wielkiego Postu. Kościół jest wezwany do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

► Dzisiaj, 19 marca, nasz proboszcz o. Józef, świętuje swoje imieniny. Dostojny Solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji o godz. 12.00.

 Dziś, przy kościele, gościmy food truck z Osady Burego Misia, w którym można nabyć ekologiczne produkty spożywcze wyprodukowane przez niepełnosprawnych mieszkańców Osady. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska.

► Z racji niedzieli Uroczystość Św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek, 20-go marca.

► W trwającym Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Jutrzni Wielkopostnej, Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

► W sobotę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest również Dniem Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste złożenie deklaracji Duchowej Adopcji będzie miało miejsce podczas każdej Mszy Świętej.

►Także w następną sobotę, odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Skupienia Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy o godz. 10.45 w domu parafialnym.

► W następną sobotę Mszą świętą o godzinie 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszym Sanktuarium, które poprowadzi O. Jacek Dembek CSsR, przełożony domu zakonnego redemptorystów w Warszawie. Program Jubileuszowych Rekolekcji do pobrania w przedsionku kościoła i na plakatach.

►Działający przy parafii Krąg Rodzin Domowego Kościoła serdecznie zaprasza osoby zainteresowane ruchem Domowego Kościoła na spotkanie przy kawie i ciastku 26 marca w kawiarence, po mszy o 10.30.

► Z tyłu kościoła, za ławkami, można złożyć do skarbony ofiarę na dekorację Grobu Pańskiego.

► W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Różaniec.

► Przy wyjściu z kościoła wolontariusze naszego Caritas zbierają ofiary na pomoc dla ubogich.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ. INFORMACJE U BRATA MARIUSZA CR - 668 673 475

 

 

                                                                                                     o. Józef Domoradzki CR

                                                                                                             proboszcz

 

nasi duszpasterze