UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 16 CZERWCA A.D. 2019

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w którą kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
  2.  W dzisiejszą uroczystość gościmy w naszym sanktuarium  chór Grace Gospel Choir, który swoim śpiewem ubogaca liturgię. Po Mszy św., w przedsionku kościoła  można wesprzeć chór poprzez ofiarę do puszek. Natomiast zbiórka na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas jest przeniesiona na następną niedzielę.
  3. Serdecznie zapraszamy dziś na XII Festyn Parafialny „Naszym Dzieciom”, który rozpocznie się od godz. 15.00 przy naszym kościele. Więcej informacji na plakatach.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30, której nie będzie. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Trasa przejścia: ul. Gomółki – Chopina – Aleja Wojska Polskiego – Szymanowskiego – Zamenhofa – Żeleńskiego- Chrzanowskiego – Rolna – Hubala. Na zakończenie procesji Msza św. ok. godz. 12.00. Zapraszamy mężczyzn do pomocy w rozwiezieniu i ustawieniu ołtarzy w najbliższą środę o godz. 18.00. Mieszkańców przy trakcie procesyjnym prosimy o usunięcie z ulic samochodów na czas procesji. Prosimy także o udekorowanie okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała, Msza o Najświętszym Sakramencie o godz.18.00 a po niej procesja. W niedzielę procesja i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 12.00. Rodziców prosimy o przysyłanie dzieci do sypania kwiatów i niesienia różańca. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz.19.15.

Ołtarze zostaną ustawione: I – Przy sklepie „Dominik”, II – Przy obelisku Jezusa Miłosiernego, III – w połowie ulicy Żeleńskiego IV – przy skwerze prof. Gałuszki. Za udekorowanie ołtarzy odpowiedzialne są wspólnoty: Dzieci i ich rodzice, Galilea, Krąg Biblijny, młodzież.

Przypominamy, że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym, a udział w procesji nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św.

1. W najbliższą środę ks. Proboszcz wspomina 43. Rocznicę święceń kapłańskich. Jubilat odprawi Mszę św. w swojej intencji o godz. 18.00.
  2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w środę o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież i dzieci oraz zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.
  3. Spotkanie dla wspólnoty związków niesakramentalnych w Boże Ciało o godz. 17.00 na wzgórzu za plebanią
  4. Ofiary na dekorację ołtarzy możemy składać do skarbony, która ustawiona jest za ławkami przy wyjściu z kościoła.
  5. Ks. Arcybiskup udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej w najbliższy piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ci z którzy skorzystają z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  6. W ostatnim czasie, z naszej wspólnoty parafialnej, odszedł do wieczności: Henryk Pieńkowski, lat 59, zam. ul. Krzyżanowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

o. Józef Domoradzki CR

proboszcz i kustosz Sanktuarium Miłosierdzia