nasza parafia

Rzymskokatolicka Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku, Archidiecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Należy do dekanatu Gdańsk-Oliwa, który należy z kolei do Archidiecezji Gdańskiej.

Nasza parafia powstała w 1948 r. Posługę duszpasterską od początku prowadzi Zgromadzenie Zmartwychwstańców. Początkowo mieszcząca się w wojennym baraku, następnie w małym kościele murowanym, po latach budowy (1984-95) doczekała się nowego pięknego kościoła (budowniczy: ks. Stefan Duda CR).

W 2001 r. Ks. Abp Tadeusz Gocłowski ustanowił naszą świątynię Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, by stała się miejscem szczególnym łask Boga – Miłości, Dobroci i Przebaczenia.

8 grudnia 2015 r. papież Franciszek zapoczątkował w Kościele Rok Miłosierdzia. Na tę okoliczność Ks. Abp Leszek Sławoj Głódź postanowił, iż sanktuarium będzie kościołem jubileuszowym z Bramą Miłosierdzia, w którym można będzie można uzyskać odpusty związane z tym świętym czasem.

Niech spotkanie z Nim w tym sanktuarium będzie początkiem mojego i Twojego nawrócenia, przebaczenia i otwarcia serca na miłość.

Obecnym proboszczem parafii i kustoszem sanktuarium jest ks. Józef Domoradzki CR.

Dekanat: Gdańsk Oliwa, Miejscowość: Gdańsk Strzyża

Mieszkańców: 5374.

“Z otwartego serca Pana Jezusa płynie pociecha dla dusz.

cyt. Św. Siostry Faustyny