Grupy parafialne dla dzieci

2017-06-09

Schola Wojownicy Pana

"Jeśli kto miłuje, ten śpiewa"

św. Augustyn

Scholka Wojownicy Pana działa w naszej parafii od 2011 roku. Na spotkaniach, które odbywają się w soboty o godzinie 11:00 w salce dziecięcej w domu parafialnym wspólnie śpiewamy i bawimy się. Można usłyszeć nas co tydzień w dolnym kościele na mszy o 10:30. Oprócz tego, rok rocznie bierzemy udział w Cecyliadzie, czyli konkursie scholek w województwie pomorskim, z którego zawsze wracamy z nagrodami. Aby zacieśnić więzy naszej wspólnoty, chodzimy na spacery, do kina, na pizzę lub na lody. Jeździmy także na Mini Emaus, gdzie reprezentujemy w zawodach sportowych żeńską część liturgicznej służby ołtarza naszej parafii. Zorganizowaliśmy koncert kolęd oraz zbiórkę pieniężną, z której dochód został przeznaczony na wsparcie dzieci żyjących w Tanzanii.

Wojownicy Pana już niejednokrotnie byli zapraszani, aby śpiewem urozmaicić festyny, pikniki, a także Pierwszą Komunię Świętą (nie tylko w naszej parafii).

Naszym duszpasterzem jest ksiądz Arek, który czujnym, ojcowskim okiem pilnuje, abyśmy pięknie się rozwijali.

Poprzez śpiew uczymy się kochać - siebie nawzajem i Jezusa Chrystusa, który znajduje się w centrum naszej wspólnoty. Ta forma modlitwy pomaga nam być bliżej Niego. Chociaż trudno nas przeoczyć - jesteśmy głośne, kolorowe i roześmiane - naszym śpiewem pragniemy udowodnić, że to nie my jesteśmy gwiazdami, ale Ten, dzięki któremu nasza schola może tak pięknie funkcjonować już kolejny rok.

Serdecznie zapraszamy do wspólnoty, gdzie uczymy się nie tylko śpiewać, ale też kochać!