aktualności informacje

2017-06-15

Nowy Generał Zmartwychwwstańców

W Rzymie aktualnie odbywa się Kapituła Generalna Zmartwychwstańców. W czwartek, 15 czerwca, dokonano wyboru nowego Przełożonego Generalnego. Został nim Ojciec Paul Voisin CR. Urodził się w Waterloo, Ontario w Kanadzie, 14 sierpnia 1951 r. Wstąpił do Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego po ukończeniu szkoły średniej św. Hieronima w Kitchener. Został wyświęcony 14 maja 1977 r. przez bpa Briana Hennesy CR. Pracował 13 lat jako misjonarz w Boliwii, był Przełożonym Prowincjalnym Prowincji Ontario-Kentukcy. Od 2012 pełnił funkcję rektora i wikariusza generalnego Diecezji Hamilton na Bermudach.

O. Voisin CR zastąpi na urzędzie przełożonego generalnego Zgromadzenia Zmartwychwstańców o. Bernarda Hyllę CR, który ten urząd piastował w latach 2011-2017. O. Vosin jest 20. następcą Brata Starszego Bogdana Jańskiego, Założyciela Zgromadzenia.

Módlmy się za nowego generała Zmartwychwstańców, gdyż to własnie on jest duchowym ojcem i przełożonym Zmartwchwstańców posługujących w naszym sanktuarium.

 

Zobacz inne

+

Mini Emaus 2019 w Gdańsku

Od 1 do 4 maja przyjadą do nas ministranci, lektorzy, schole parafialne z wszystkich polskich parafii zmartwychwstańczych i z Ukrainy.


+

zapraszamy na kurs Alpha


+

Plan rekolekcji adwentowych