aktualności informacje

2018-09-06

EWANGELIZACJA PARAFII OD DRZWI DO DRZWI

Nasza parafia, jak wiemy, przeżywa 70-lecie istnienia. Od tamtej pory, aż po dziś dzień, posługują w niej księża i bracia zmartwychwstańcy. W tym roku, w związku z jubileuszem, przygotowaliśmy wiele wydarzeń. Pragniemy także, aby wspólnota parafialna doświadczyła łaski Jezusa Miłosiernego i duchowo się odnowiła, doświadczyła duchowego zmartwychwstania. Ma temu posłużyć ewangelizacja, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, 8 września. Z różnych części Polski przyjadą do nas ewangelizatorzy, których nazwaliśmy apostołami miłosierdzia. Są to ludzie świeccy, odpowiednio przygotowani, którzy będą mieć ze sobą identyfikatory z pieczęcią parafii i podpisem ks. Proboszcza. Zapukają do naszych drzmi! Nie lękajmy się! Otwórzmy je! Przychodzą do każdego z nas, do tego kto doświadcza, że jest blisko Boga i do tego, który się pogubił w wierze. Przybywają z serdecznością nie po to, aby nas pouczać czy też nawracać. Podzielą się świadectwem wiary, porozmawiają, pomodlą się z nami, zaproszą na zbliżające się w parafii wydarzenia. Będą mieć ze sobą Biblię i nic więcej, więc można ich ugościć poczęstunkiem. To osoby, które przejęły się słowami Jezusa: “Idźcie I głoście!” Niestety, ze względu na wielkość naszej parafii nie wszędzie zdołają dotrzeć.

 

SOBOTA 8 WRZEŚNIA

9.00 – nabożeństwo rozesłania apostołów miłosierdzia

9.30-17.30 – adoracja w dolnym kościele

18.00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie (zapraszamy zwłaszcza chorych, cierpiących, pomóżmy im dotrzeć do kościoła) – prowadzi ks. Krzysztof Czerwionka CR i wspólnota Galilea

 

NIEDZIELA 9 WRZEŚNIA

10.30 – Msza św., na której pożegnamy apostołów miłosierdzia

Przez całą niedzielę kazani

a będzie głosić ks. Damian Stachowiak CR

Zobacz inne

+

Plan rekolekcji adwentowych


+

Kurs Nowe Życie

Chcesz poznać bliżej Boga? Zapraszamy Cię na kurs Nowe Życie.


+

Obchody Święta Niepodległości

Msza św. i koncert "Sen o Niepodległej" w dniu 11 listopada.