aktualności informacje

2017-06-10

Boże Ciało

→ W czwartek obchodzimy uroczystość BOŻEGO CIAŁA. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30, której nie będzie. Po Eucharystii o godz. 9.00 czyli ok. godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy.

Trasa przejścia: ul. Gomółki – Chopina – Aleja Wojska Polskiego – Szymanowskiego – Zamenhofa – Żeleńskiego- Chrzanowskiego – Rolna – Hubala. Na zakończenie procesji Msza św. ok. godz. 12.00. Zapraszamy mężczyzn do pomocy w rozwiezieniu i ustawieniu ołtarzy w najbliższą środę o godz. 18.00. Mieszkańców przy trakcie procesyjnym prosimy o usunięcie z ulic samochodów na czas procesji. Prosimy także o udekorowanie okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała, Msza o Najświętszym Sakramencie o godz.18.00 a po niej procesja. W niedzielę procesja i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 12.00. Rodziców prosimy o przysyłanie dzieci do sypania kwiatów i niesienia różańca. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz.19.00.

Ołtarze ustawione zostaną:I – Przy sklepie „Dominik”, II – Przy obelisku Jezusa Miłosiernego, III – W połowie ulicy Żeleńskiego IV – przy skwerze prof. Gałuszki. 

Za udekorowanie ołtarzy odpowiedzialne są wspólnoty: Dzieci i ich rodzice, Galilea, Krąg Biblijny, młodzież.

Przypominamy, że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym, a udział w procesji nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy św.

Ofiary na dekorację ołtarzy możemy składać do skarbony, która ustawiona jest za ławkami przy wyjściu z kościoła.

→ Ks. Arcybiskup udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej w piątek 16 czerwca dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

Zobacz inne

+

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Uroczystości ku czci Miłosierdzia Bożego w niedzielę o 15.00.


+

EWANGELIZACJA PARAFII OD DRZWI DO DRZWI


+

Dokument Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski Edukacja seksualna. Odpowiedzialność rodziców