aktualności informacje

2017-12-04

ADWENT

W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA:

 

UROCZYSTA JUTRZNIA – codziennie w dni powszednie  o godz. 6.30.

RORATY – codziennie w dni powszednie o godz. 7.00;  dla dzieci ­- od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele (po Mszy św. zapraszamy na gorące kakao do kawiarenki). Zachęcamy dzieci do przychodzenia na roraty z lampionami adwentowymi.

GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – w niedzielę o godz. 7.00.

Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczną się w III niedzielę adwentu, 17 grudnia i poprowadzi je o. Artur Traczewski – zmartwychwstaniec, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sulisławskiej. Prosimy o modlitwę, a chorych o ofiarowanie swojego cierpienia w intencji owocnych rekolekcji.

W okresie adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 rano.  

 

CZUWAJCIE!

Mk 13,37

Codzienność. Czasem zmęczenie. Senność. Monotonia. Żyjemy tu i teraz, w czasach, które zostały nam dane. Powrót Jezusa wydaje się czymś abstrakcyjnym, odległym, czymś, co się przecież wydarzy, ale tak naprawdę nie wiadomo kiedy. No przecież nie teraz. Czy na ten powrót czekamy? Czy z radością wyczekujemy tego wspaniałego triumfu, tego zjawiskowego, ale też przerażającego święta Jego powrotu? A przecież powinniśmy wyczekiwać tego dnia w napięciu, w podnieceniu, rozmyślając o tym szczęściu, które nas wtedy spotka – o spotkaniu Przyjaciela. Za parę tygodni Święto, którego wyczekujemy z radością. Będziemy świętować urodziny Jezusa. Będziemy sobie sprawiać radość – wspólnym byciem, jedzeniem, prezentami, choinką. Ale wiemy, że nie możemy dać się zaskoczyć Świętom – trzeba wszystko zaplanować, zaprosić, kupić, zrobić miejsce w zamrażarce, dowiedzieć się, o czym marzy nasz ojciec, matka, dziecko... Czas czekania na Boże Narodzenie to czas przygotowań.
W wypadku przyjścia Jezusa wiemy, czego On od nas oczekuje – też mamy być przygotowani. I czujni. Może więc na okres Adwentu zauważmy Go w stojącej starszej pani w tramwaju. W pieszym na ulicy, którego właśnie ochlapujemy błotem. W uchodźcy, który chciałby na ulicy od nas dostać aż uśmiech, a nie niechętne spojrzenie. Bądźmy czujni. On jest w nich.
 
Helena Garczyńska

Zobacz inne

+

Modlitwa w duchu Taize

w środę 17 kwietnia


+

Plan rekolekcji adwentowych


+

Jubileuszowa pielgrzymka do Włoch