Grupy parafialne dla młodzieży

2017-06-01

ZHR - 87 Gdańska Drużyna Harcerzy Zielony Trakt im. Tadeusza Zawadzkiego

Jesteśmy 87 Gdańską Drużyną Harcerzy Zielony Trakt im. Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". Nasza drużyna poswatała w 1989 roku i liczy 30 osób podzielonych na 4 zastępy. Działamy w okolicach Gdańska Wrzeszcza, Strzyża, Zaspy, Przymorza i Oliwy. Nasza harcówka znajduje się przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z harcerstwem.
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej to wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności.