Grupy parafialne dla dzieci

2017-06-09

Oaza Dzieci Bożych

Oaza - teren o bardzo bujnej roślinności na obszarze pustyń, gdzie woda z rzek przenika do gruntu.

Definicja wyjaśnia, że oaza jest miejscem obfitym w wodę, która jest niezbędna do życia. W Oazie Dzieci Bożych wszyscy - animatorzy i uczestnicy - czerpiemy z jednego źródła, które nie może się wyczerpać, ze źródła wody żywej jakim jest Jezus Chrystus.

Spotykamy się w soboty o godzinie 12.30 w domu parafialnym. Animatorzy wraz z księdzem Arkiem, który jest naszym moderatorem zawsze przygotowują coś nowego. Jest czas na zabawę, strzelanie z wiatrówki, podchody, quizy, kalambury, ale jest również czas na refleksję - rozważanie Pisma Świętego, wspólne adoracje, pierwszopiątkowe msze święte, rozmowy, modlitwę. Są to błogosławione chwile umożliwiające lepsze poznanie samego siebie, bliźniego i Pana Boga. Wspólnie wyjeżdżamy na ferie zimowe i obozy w lato. Ksiądz Arek zawsze zaopatruje nas w słodki ekwipunek, abyśmy mogli pełni sił zagłębiać się w tajniki naszej wiary.

Oaza jest miejscem, gdzie zdobywamy przyjaźnie i uczymy się, jak żyć we wspólnocie. Jest to zabawa połączona z poznawaniem Pana Jezusa.

Jeżeli chcesz nigdy nie odczuwać pragnienia i wspólnie z nami czerpać z jednego źródła, przyjdź koniecznie na Oazę Dzieci Bożych!